Luxiom | Kakusei
Luxiom

Stavebnicové systémy osvětlení inspirované prostorovými geometrickými vztahy a principy.

Luxiom stojí na principech, které umožňují upravovat produkt kdykoliv a kýmkoliv. Pomocí speciálně vyvinuté silikonové spojky je možné skládat segmenty svítidla do různých jednoduchých geometrických těles. Je v tom trochu matematiky a geometrie a trochu magie – už Pythagoras věděl, že geometrie je posvátná.
 
Nekonečné možnosti
Každé svítidlo Luxiom v sobě ukrývá mnoho dalších, stačí rozebrat a začít znovu. Je možné po čase udělat například z jednoho svítidla dvě - jedno pověsit ke stropu a druhé použít na zem. Tím se z tohoto principu stává otevřená kombinační hra. A stejně jako u stavebnice, žádné řešení není špatně. 

Autorem svítidel je designér Tomáš Hovorka, který patří k nejtalentovanějším mladým českým designérům. Přirozeně vychází z domácích tradic a kombinuje je s bohatými zahraničními zkušenostmi. Tomáš pracoval po celém světě: Tokio, Hong Kong, Singapur, Londýn. V době studí na Umprum studoval na Vysoké škole umění v Nizozemském Utrechtu. Pracovní zkušenosti sbíral při práci pro značku Lasvit. Velký vliv má na Tomáše holandský design, specifický experimentálním přístupem a testováním limitů materiálů.

Řemeslné zpracování
Luxiom je nejen pro oči. Je radost objevovat ho i rukama. Svítidla vyrábíme z příjemného kvalitního plastu. I po několika přestavbách se segmenty nedeformují. Nikde se nic neviklá, všechno do sebe krásně pasuje.

Od Luxiom na Kakusei najdete