Příručka prodejce | Kakusei

Příručka prodejce

Rady a inspirace pro úspěšné provozování obchodu s autorskou tvorbou na Kakusei. Tato sekce se bude postupně rozrůstat.

Začínáme

Chcete svůj obchod na Kakusei? Je to jednoduché:

 1. Zaregistrujte se.
 2. Použijte vaše nově zvolené jméno a heslo pro přihlášení.
 3. Po přihlášení se vám objeví stránka Jak začít, která vás provede třemi nezbytnými body k dokončení registrace:
  • vložení prvních produktů
  • vyplnění vašeho profilu
  • zaslání profilu k aktivaci
 4. Poté, co si vaše zboží někdo koupí, dáme vám vědět e-mailem, příadně můžete všechny objednávky sledovat na vašem profilu.
  • ​pokud si od vás jeden kupující koupí více věcí, automaticky se účtuje cena dopravy u produktu, která je nejvyšší.
 5. Máte stále nějaké dotazy? Potom nám prosím kontaktujte mailem na cau@kakusei.cz

Texty na Kakusei

Veškěré texty na Kakusei, jako jsou popisy produktů, vyplnění profilu a podobně se vkládaji přes takzvaný WYSIWYG (What You See Is What You Get - česky Co vidíte, to dostanete). Vkládání textu je prakticky totožné s tím, na co jste zvyklí v klasických editorech typu MS Word a podobně. Abyste dosáhli kýženého výsledku, dejte si pozor na to, ať text vkládáte bez předchozího formátování, jinak bude dělat text problémy. Abyste si tím byli jisti, doporučujeme po vložení zkopírovaného textu odjinud vkládat text pomocí ikony vložit jako čistý text (Vložit jako čistý text), která odstraní předchozí formátování. Poté můžete text naformátovat a upravit v Kakusei WYSIWYG editoru.

Fotografie

Fotky a obrázky zboží zobrazujeme většinou ve čtvercovém formátu. Pokud nahrajete obrázky v obdélníkovém formátu, nic se neděje, automaticky budou oříznuty. Pouze si dejte pozor, aby bylo zboží na fotce umístěno víceméně uprostřed formátu. Profilové obrázky zobrazujeme jako kruhové, budou oříznuty také automaticky a pravidlo s umístěním hlavního motivu na střed je také platné.

Prodej

Když si návštěvník vybere a objedná vaši tvorbu, pošleme vám e-mail a vy můžete objednávku potvrdit. Poté kupujícímu pošlete údaje o platbě a zboží mu po přijetí platby zašlete. Kakusei si z každé potvrzené objednávky účtuje 15% provizi. Provize se fakturují vždy na začátku měsíce za měsíc předchozí. Splatnost faktury je 14 dní, přijde na e-mail zadaný při registraci obchodu v PDF podobě.

Obchodní podmínky

Přečtěte si naše Obchodní podmínky.