Boda Horák | Kakusei

Boda Horák

Boda Horák

Legenda českého designu Bohuslav Horák pracuje s výrazným a nezaměnitelný rukopisem, který využívá v malých sériích originálních svítidel, nábytku a doplňků.

V roce 1980 dokončuje studium architektury a interiérového designu na Vysoké škole umělecko- průmyslové v Praze.

V roce 1987 spoluzakládá legendární designérskou skupinu ATIKA, která se záhy zařazuje mezi hlavní evropský postmoderní proud 80-tých let.

Od roku 1993 intenzivně spolupracuje s německou společností Anthologie Quartett a vytváří pro ně řadu úspěšných designových produktů určujících osobitý styl společnosti.

V roce 2012 začíná, společně se sochařkou a sklářskou výtvarnicí Vladimírou Klumpar, nový projekt. Pod značkou M.O.M „moje objektové múzy“ vytvářejí novou řadu osvětlovacích skleněných interiérových objektů. V tomto roce začíná aktivně spolupracovat se sklářskými firmami Rűckl Crystal a.s, BOMMA, PRAGER KUNSTSALON a od roku 2013 s galerií KŘEHKÝ, PRAGUE KABINET a TIME ART AVANTGARDESIGN v Německu. V roce 2014 rozšiřuje spolupráci s firmou MOSER.

Boda Horák se účastní prestižních autorských i společných výstav v renomovaných galeriích – Binnen v Amsterodamu, Jannone v Miláně , Dadriade Roma, Moss Gallery New York, Limn San Francisco.UNICA  Las Vegas atd. Jeho díla jsou dražena v uměleckých aukčních síních - Christie´s New York. Jeho díla jsou pravidelně publikována doma i v zahraničí a v mnoha odborných časopisech a knižních publikacích, je zastoupen v muzeích a soukromých uměleckých sbírkách.

Od Boda Horák na Kakusei najdete